Tor wyścigowy Kielce – każdy może tam jeździć

Tor wyścigowy w Kielcach znajduje się tak naprawdę poza granicami tego miasta. Kielce to jedynie jego nazwa. Tor usytuowany jest we wsi Miedziana Góra, kilka kilometrów poza granicami Kielc. Jest to tor, który działa już kilkadziesiąt lat i jest dobrze znany miłośnikom motoryzacji szczególnie z regionu świętokrzyskiego. I to nie tylko z giełd samochodowych.

Tor wyścigowy w Miedzianej Górze – mekka miłośników samochodów z regionu

Każdy, kogo interesują samochody, a mieszka w regionie świętokrzyskim, na pewno doskonale zna tor wyścigowy Kielce. Obiekt już na stałe wpisał się w rzeczywistość. Od lat odbywa się na nim wiele imprez mniej lub bardziej związanych z motoryzacją, w tym:

– giełda motoryzacyjna,
– wyścigi samochodów różnych klas,
– pokazy samochodowe
– jazdy rekreacyjne i szkoleniowe.

Swoją siedzibę ma tam ponadto Automobilklub Kielecki.

Tor wyścigowy Kielce miejscem samochodowych doznań

Od całkiem niedawna na torze wyścigowym na Miedzianej Górze można skorzystać też z jeszcze jednej usługi. A są nią jazdy samochodami sportowymi lub innymi ekskluzywnymi i rzadkimi modelami. Firmy, które posiadają takie samochody, organizują jazdy w roli kierowcy lub pasażera. Samochód wynajmuje się z kierowcą na określony okres i wyjeżdża na tor. Można dzięki temu poczuć się jak kierowca rajdowy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tory i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *